Ambulatné terapie
Rehabilitačné programy
Vývojová poradňa
Špeciálna pedagogika
Termoterapia
Termoterapia

Teplo spôsobuje prekrvenie a uvoľnenie svalstva, ako aj zvýšené vyplavovanie produktov metabolizmu v štruktúrach vznikajúcich po intenzívnom cvičení.

Fototerapia
Fototerapia

Laseroterapia, pri ktorej využívame lúč laserovej sondy, ktorý preniká do hĺbky tkaniva a ovplyvňuje spasticitu a svalové stuhnutia. Laseroterapia je neinvazívna metóda uvoľňujúca mäkké štruktúry a je vhodná pri diagnózach: DMO, diparéza, spasticita, ale aj pri svalových zraneniach a preťaženiach. Biolampa je prostriedok na zlepšenie efektívnosti rekonvalescencie a tíšenie bolesti, ako aj prostriedok na prevenciu proti ochoreniam. Pôsobí protizápalovo a svojou účinnosťou podporuje a urýchľuje obnovu a regeneráciu buniek i tkanív. Počas aplikácie na pokožku pôsobí na fyziologický vývoj na úrovni bunkových štuktúr a teda pôsobí na organizmus biostimulačne.

Elektroterapia
Elektroterapia

Kombinovaný prístroj Physio Go poskytuje viacnásobné využitie v liečbe nervovo – svalových ochorení.

Masáž
Masáž

Masírovaním ovplyvňujeme svalové stuhnutia a sčasti aj spasticitu na periférnej úrovni, hypotonické svaly sa masážou stimulujú.

Snoezelen
Snoezelen

Pobyt v miestnosti SNOEZELEN je cielený tak, aby boli ovplyvnené a stimulované všetky zmysly pacienta. Na zrak pôsobíme pestrou škálou nerušivých farebných efektov, sluch trénujeme rôznymi špeciálnymi pomôckami vydávajúcimi zvukové efekty.

Oxygenoterapia
Oxygenoterapia

Inhalovanie vyššej koncentrácie kyslíka ako v obyčajnom ovzduší spôsobuje lepšie okysličenie krvi, ktorá je médiom medzi vonkajším prostredím a tkanivami.

Soľná jaskyňa
Soľná jaskyňa

Vzduch v soľnej jaskyni je vďaka vlhkosti nasýtený čiastočkami soli, ktorá sa vdychovaním dostáva do dýchacej sústavy a pozitívne tak ovplyvňuje alergické diagnózy ako aj respiračnú problematiku a astmu.

Kinesiotaping
Kinesiotaping

Správnou aplikáciou kinesiotapu môžeme na periférii ovplyvniť lokálne napätie svalu, facilitovať sval či korigovať nesprávne držanie končatiny ako aj potlačiť bolesť. Elastická páska je vyrobená z hypoalergénneho materiálu, ktorý nedráždi kožu, preto je vhodná aj u najmenších pacientov.

Liečebná telesná výchova
Liečebná telesná výchova

Liečebná telesná výchova tvorí jadro rehabilitačného programu CEREMINY. V 2 a 3 týždňových rehabilitačných programoch sa cvičí na dennej báze o dĺžke 90 minút , u malých klientov do 2 rokov 45 minút denne.

Hyperbarická oxygenoterapia
Hyperbarická oxygenoterapia

Hyperbarická oxygenoterapia je druh terapie, kde pacient v hermeticky uzavretom priestore vdychuje kyslík pri zvýšenom atmosférickom tlaku. Kombinácia zvýšeného tlaku a podávania kyslíka zabezpečuje transport O2 efektívnejšie po celom tele. Hyperbarická oxygenoterapia je bezpečná terapia stimulujúca liečebný proces a rekonvalescenciu pri rôznych diagnózach. Na otázky ohľadom vhodnosti terapie pre vás osobne, vám radi zodpovieme aj mailom prípadne telefonicky.